تصویر استاد مهدی خرازی
مهدی خرازی
دوستات دانشجوی این استاد بودن؟
خبرشون کن:
میانگین امتیازها ( 24 رای )
کیفیت تدریس
نمره‌دهی
اخلاق

نمودار خصوصیات استاد

کیفیت تدرس

بد


خوب

نمره‌دهی

بد


خوب

اخلاق

بد


خوب

حجم کاری

کم


زیاد


1 از 18
از این استاد چقدر چیزی یاد گرفتی؟

درس دیگری هم داشته‌اید؟

نظر شما با موفقیت ثبت و بعد از تایید نمایش داده می‌شود.
ارزیابی و اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

نظرها ( 8 )

Ulrich
نا شناس

شاید بهتر بود به جای بیگاری کشیدن، حجم تمرین زیاد رو قرار می‌دادید، چون واقعا گاهی اوقات توجه به این موضوع خیلی می‌تونه کمک کنه به افراد که مثلا در هر نیم‌سالی حداکثر دو درس با حجم تمرین زیاد بردارند. به عنوان مثال درس شبکه آقای دکتر، به شدت درس جذابی هست و ایشون هم خیلی عالی ارائه می‌دن درس رو منتهی حجم پروژه‌هاش خیلی زیاده و طبیعتا کسی که پروژه‌ها رو نتونه بزنه هم درس رو خوب یاد نمی‌گیره هم نمره‌ش خوب نمیشه. این درسشون کلا ۳ فاز پروژه داره. فاز اول رو با حدود ۱۵ ساعت وقت مفید (تقریبا ۲ روز) معمولا میشه انجام داد، فاز دوم سخت تره و تقریبا نیاز به ۳۵ الی ۵۰ ساعت وقت مفید گذاشتن داره (تقریبا ۵ روز الی ۱ هفته) و فاز سوم هم تقریبا نیاز به ۳۰ ساعت وقت مفید گذاشتن داره (تقریبا ۴ روز) رفتن سر کلاس خیلی مفیده. استاد سر کلاس مباحث مرتبط ولی متفرقه‌ی خیلی جالبی رو مطرح می‌کنن و کلا مباحث درسی رو محدود به مباحث موجود در اسلاید‌ها و کتاب نمی‌کنند. تو اغلب جلسات یه ایده‌ای برای جذاب کردن جلسه دارند، از آوردن یه قطعه کامپیوتری مربوط به شبکه گرفته تا پخش کردن فیلم‌های کوتاه مرتبط با درس. خود دکتر خرازی یکی بهترین اساتید دوران کارشناسی من و درسشون یکی از بهترین درس‌های دوران کارشناسی منه!

5 2

Ulrich
نا شناس

یکی از بهترین اساتید دوران ارشد من! امنیت پیشرفته این استاد حرف نداره فقط یکم تن صداشون ثابت هست که ممکنه کمی خواب آور باشه وگرنه کلاس و مطالب اش عالیه . منتهی حجم تمرین و مطالب خیلی زیاده که در عوضش کلی چیز یاد میگیرین به نظر من اگر کسی توی دانشکده کامپیوتر شریف باشه و بتونه این درس رو برداره و برنداره، واقعا ضرر عظمایی کرده!

3 2

Ulrich
نا شناس

اخلاق خوب دکتر خرازی باعث می‌شه همیشه برای رفتن به سر کلاس ایشون انگیزه کافی وجود داشته باشه. به اندازه‌ی کافی به کیفیت تدریس توجه دارند و از معدود اساتیدی هستند که به امتحان خیلی سخت اعتقاد ندارند در عوض کار زیاد در طول ترم رو انتخاب می‌کنند.

2 3

Ulrich
نا شناس

اصن بهتر از دکتر خرازی هم مگه داریم؟

1 2

Ulrich
نا شناس

این کلاس بسیار مشهور هست به جذابیت و یادگیری. تا حدی این قضیه درست هست اما نه در حدی که مشهور شده. حجم کاری درس بیشتر برای سه پروژه درس هست. اولی و دومی به نسبت ساده است اما اخرین پروژه وقت خیلی زیادی رو میگیره. امتحان یک یا دو سوال سخت داره و بقیه از روی اسلاید ها هستش. در کل درسیه که برای نمره خوب گرفتن باید زیاد کار کرد.

0 0

Ulrich
نا شناس

خیلی فاجعه هستن ... کلاس که به غایت خواب آور و خسته کننده هست و صرفا از رو اسلایدا رد میشن ... تمرینا به قدری زیاد هست که اگه بخواین کلش رو بزنین باید قید تمام درس های ترم دیگرتون رو بزنین و حتی توی مواقعی از سال که فشار میانترما و اینا زیاد هستن استاد بدون کوچکترین اهمیتی به دانشجو تمرینا رو تمدید نمیکنن که مصداق بارز بی اهمیتی به دانشجو و اخلاق نامناسب هست ... بدترین تجربه تحصیلم توی دوره کارشناسی شریف بود.

1 1

Ulrich
نا شناس

شاید تنها استاد دانشکده‌ی کامپیوتر باشند که واقعا به دنبال یادگیری دقیق و عمیق برای دانشجو هستند. واقعا عالی هستند. البته حجم کاری درسهاشون خیلی خیلی زیاده اما کاملا منطقی و موجه هست برای یادگیری. یعنی تمرینها الکی سخت و حجیم نیستند.

0 1

Ulrich
نا شناس

درس سیستم‌عامل رو من با ایشون داشتم (دومین بهار بعد کرونا) و خیلی خیلی عالی بود. البته یه نکته‌ای که کلا هست اینه که این درس دکتر خرازی خیلی گفته می‌شه که لود زیادی داره. البته نه اینکه اینطور نباشه اما در قیاس با درسای دیگه‌ای که تو دانشکده هست نه به نظرم. پروژه‌شون ۳ فاز داره که هم کد نویسی هست هم گزارش نویسی و هم طراحی سولوشن. همچنین ۴ نفره‌ هم هست پروژه. البته احتمالا با سه نفره هم کنار میان ولی تو انتخاب همگروهی دقت کنین چون خیلی مهمه. قبل ترمیم هم کلا سیاست تیم تدریس بر کم‌جمعیت کردن کلاس و تبدیل تعداد افراد به مضربی از ۴ (بخاطر پروژه) است. نمره‌دهی مشخص بود. امتحان نسبتا غیر معقول بود. ۴ تا سوال بود که باید ویدیو می‌گرفتیم توضیح می‌دادیم و کلا هم ۳۵ دقیقه وقت داشت. ولی خودشون گفتن که از عمد این کار رو کردیم :)) به هر ترتیبی میانگین ۱/۵ از ۴ بود. اما در نهایت یک نمودار زیبا زدن و تقریبا نصف کلاس بالای ۱۹ شدن. میانترم هم نداشت و به جاش یه تحقیق ۳ صفحه‌ای + ارائه‌ی ۵ دقیقه‌ایش که نسبتا آسون بود.

0 0