تصویر استاد عماد فاطمی زاده
عماد فاطمی زاده
دوستات دانشجوی این استاد بودن؟
خبرشون کن:
میانگین امتیازها ( 54 رای )
کیفیت تدریس
نمره‌دهی
اخلاق

نمودار خصوصیات استاد

کیفیت تدرس

بد


خوب

نمره‌دهی

بد


خوب

اخلاق

بد


خوب

حجم کاری

کم


زیاد


1 از 18
از این استاد چقدر چیزی یاد گرفتی؟

درس دیگری هم داشته‌اید؟

نظر شما با موفقیت ثبت و بعد از تایید نمایش داده می‌شود.
ارزیابی و اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

نظرها ( 13 )

Ulrich
نا شناس

ایشون در کل آدم خوبی هستند ولی یه خورده ضد حال میزنن بخصوص اگر توی ذهنشون یه تصویر بد از شما شکل بگیره تا آخر و درسهای دیگه نمرتون متاثر از همون تصویر ذهنی خواهد بود. در نهایت سیستم نمره دهیشون عادلانه نیست، کلا مثلا شما توی تمرین وقت میذارید و نمرات میان ترم و پایان ترمتون زیاد خوب نمیشه ولی روی 4 نمره تمرین و پروژه خودتون رو از همکلاسی هاتون جلو میدونید و به خیال خودتون تهش نمودار بزنن نمرتون خوب میشه ولی تهش کا نمره تمرین و پروژه رو به همه میدن و شما سرتون بی کلاه میمونه و این بنظرم یک رفتار ناعادلانه بزرگ است. که زحمت شما هیچ میشه نمره میام ترم و پایان ترمتون هم از بقیه پایین ترید و امیدتون به این اختلاف در 4 نمره است که تهش همه میگیرن :| و همه از شما بهتر میشه نمرشون ! پیشنهاد میکنم حتی الامکان با ایشون درس برندارید ولی سر کلاسشون برید مطالب خوبی رو یاد خواهید گرفت موفق باشید :)

11 0

Ulrich
نا شناس

نحوه‌ی تدریسشون خیلی خوبه و در پاسخ به سوالات هم بخاطر تجربشون خیلی مفید راهنمایی میکنن. تنها مشکلشون سیستم ارزیابیشونه، مثلا امتحاناشون کلا چندتا سوال عمده داره و ممکنه سر یک اشتباه بخش زیادی از امتحان و در نتیجه بخش زیاد‌ی نمره درس از دست بدهید چون بیشتر نمره درسو امتحانات مشخص میکنه. سوالات امتحان توی درسی که داشتم(پردازش تصویر) خیلی سلیقه‌ای بود و این هدف که درس و ارزیابی کنه براورده نمیکرد!! بخش عمده‌ی سوالات امتحان میانترم کلا فقط محاسبات نامربوط ریاضی بود!(نصف بیشتر سوالات رو میشد به کسی که معلومات ریاضی داره داد و جدا از بحث درس انتظار داشت که جواب بده)

5 0

Ulrich
نا شناس

فقط حواستون به سوالات امتحان و همچنین سوالاتی که سر کلاس می پرسید باشه

4 0

Ulrich
نا شناس

بهتر است فقط از علم ایشون استفاده کنین تا اینکه با ایشون درس بردارین! چون ضد حال می خورین کلا. من درس پردازش تصویر رو با ایشون داشتم یک پروژه داده بودن مسابقه برنامه نویسی بهترین برنامه برای تشخیص حالات چهره. بعد کل ترمو وقت گذاشتتم تا بهترین برنامه رو بنویسم. اخرشم نتیجه برنامم نسبت به بقیه بالاترین شد. ولی وقتی موقع نمره دادن اومد کلا همه چیرو زیرش زد!!

7 1

Ulrich
نا شناس

ایشون اصلا آدم بالغی نیست. در بهترین حالت رفتارش در حد یه لات چاله میدون هست سیستم ارزیابی شون کاملا مشکل داره و عمده بارم نمره دهی روی امتحانات هست و امتحاناتشون هم پنج تا سوال عحیب غریب هست که به قول بچه ها از فضا اومده و پاسخ دهی به این سوالات نه ربطی به خوندن داره و نه ربطی به تسلط روی مفاهیم درس داره. شانسی هست که سر جلسه امتحان شخص ایده ای برای این سوال ها به ذهنش برسه یا نه. ایشون به شدت بد نمره هست و افتخارش اینه که دیگران بگن فلان استاد چقدر خفنه که امتحاناش سخته و نمره دهیش بده. و اصلا هم براش مهم نیست این نمره دهی بد چه تاثیر منفی ای بر آینده دانشجو می ذاره. از نظر تدریس هم باز ایشون افتخارش اینه که همه بگن چقدر فلان استاد تند تند و زیاد درس می ده و حجم درسی ش بالاست. در صورتیکه بیان شون در تدریس کاملا مشکل داره. در زمینه تز هم ایشون اصلا استاد راهنمای خوبی برای تز نیست. نه کمکی به دانشجو می کنه و نه حمایتی می کنه ولی از دانشجو انتظار داره در حد تیم ملی. توصیه من به دانشجوها این هست که نه با ایشون درس بردارن و نه تط و نه حتی سر کلاس های ایشون بشینن.

10 5

Ulrich
نا شناس

اصلا پیشنهاد نمیکنم دوستان

10 4

Ulrich
نا شناس

به هیچ وجه توصیه نمی کنم. استادی که به شدت از اخلاقیات و رفتارهای حرفه ای به دور هستند. با اسلاید درس می دهند که خود شما از کتاب منبع درس را مطالعه کنید بسیار ارزشمندتر هست برای وقتتون. از نظر درسی که متاسفانه چیزی به دانش من اضافه نشد و از نظر اخلاقی نیز نه تنها اضافه نشد بلکه خاطره ی بسیار بدی از دانشگاه شریف در خاطرم ثبت شد به لطف ایشان.

8 3

Ulrich
نا شناس

استاد فاطمی زاده یکی از بهترین اساتید دانشگاه هستن. از نظر اخلاقی واقعا عالی هستن که این مورد در بین اساتید شریف کم پیدا میشه. پروژه رو اگه با ایشون بردارید واقعا باهاتون راه میان و کمک میکنن. از نظر علم که عالی هستن از نظر اخلاق هم بیست. درس دیپ لرنینگ به شدت لودش بالاس و تمارین ریاضی طوری هست که این موضوع شاید کمی آزار دهنده باشه. امتحانش هم سخته و کلا درسیه که باید خیلیییی براش تلاش کرد تا نمره خوب گرفت.

3 7

Ulrich
نا شناس

نفر آخری که نظرش رو گذاشته احتمالا فعلا در دوران تحصیلش هست و هنوز پیه این استاد به تنش نخورده ، چون نظراتش دقیقا دورنمای این استاد هست نه آن چیزی که بعدا خواهد فهمید. دکتر فاطمی زاده کثیف ترین ، بی اخلاق ترین و بی شخصیت ترین استاد دانشگاه شریف هست از آغاز تا کنون. بویی از اخلاق آکادمیک نبرده. چندین و چند بار در رزومه این استاد دیده شده که دانشجو ها رو به بهانه های مختلف اتاقش بیرون پرت کرده . اون هم دانشجویان بسیار مودب و با شخصیت و درسخون. این شخص در دادن ریکام بسیار بسیار خسیس هست و در یک کلام ، آینده دانشجو پشیزی براش ارزش نداره و فقط و فقط به منافع خودش فکر می کنه. چندین و چند بار دیده شده که به دانشجوی های خودش ریکام نداده و باعث به آتیش کشیده شدن زندگی شون شده، اون هم بدون اینکه قبل از جلسه دفاع نارضایتی خودش رو از تز اعلام کرده باشه. اون هم دانشجویانی که نه تنها از نظر شخصیتی و اخلاقی سرآمد بودن بلکه از نظر درسی هم در مقیاس شریف جزو بهترین ها بودند و بعدا همه در دنیا درخشیدن. از نظر تدریس و نظارت بر تز که افتضاح. این آقا دروسی که درس می ده رو خودش بلد نیست. حتی سوال های امتحانی که جلوی بچه ها می ذاره و از منابعی درآورده رو خودش نمی تونه حل کنه. مثلا بدون اینکه کوچکترین جیزی از جبر خطی پیشرفته بدونه ، دیپ لرنینگ و پترن ریکوگنیشن بلغور می کنه. یه سری جملاتی حفظ کرده که با سرعت تمام پشت سر هم بگه و کسی هم نفهمه و همه بگن چه خفن. سر راهنمایی تز از کوچکترین راهنمایی های بیسیک مثل لزوم استفاده از تولباکس در بعضی از پروژه ها دریغ می کنه چون خودش هم نمی دونه و برخلاف ظاهرش جزو بیسوادترین و کم تجربه ترین اساتید هست. دوستی که نظر قبلی رو گفته که فلان درس سخت هست و ماهیت درس اینجوریه ، باید بهش بگم آقا یا خانم محترم ، میانگین نمرات یک درس باید متناسب و برابر باشه با میانگین نمرات دروس دیگه دانشکده ، تا معدل دانشجویان متناسب نشه به اینکه چه دروس ی رو گرفتن، و یکی از وظایف معاون آموزشی ، نظارت رو این مسئله هست. دکتر فاطمی زاده حتی میانگین دروس مختلف ی که خودش درس می ده با هم متفاوته و خودش با افتخار هم اینو می گه و حتی کمی فکر نکرده که این سیستم عادلانه نیست. کسی هم که حق انتقادی نداره. و من نمی دونم چی باعث شده فکر نکنید نمرات درس دیپ لرنینگ باید کمتر از درس های سنگین تئوری باشه ؟؟؟؟ مگه بقیه دانشگاه ها و دانشکده های دنیا اینجوریه ؟؟؟؟ مسئله فقط این نیست. مسئله اینه که هدف این آقا از تدریسش ، آمورش به بچه ها نیست بلکه اسم درکردنه. اینکه همه بگن امتحاناتش سخته و نمراتش کم باعث افتخارشه. دقیقا یه پسربچه نابالغ. یکی از اساتیدی که ایشون رو تو جلسات دفاع می دید می گفت این آقا جوون نیست ، ولی خیلی جوونی می کنه( نابالغه). و هزینه نابالغ بودنش رو دانشجوهاش پرداخت می کنن. بهتون پیشنهاد می کنم نه تنها درس یا تز با این شخص بر ندارید ، بلکه سعی کنید از دم در اتاقش هم ترجیحا رد نشید.

6 4

Ulrich
نا شناس

شخص آخری که نظرش رو نوشته یحتمل خصومت شخصی دارن، میتونین برین تو گروه الکتریکال و ببینید هیشکی حداقل با اخلاق دکتر مشکلی نداره و اصلا دکتر به خوش‌اخلاقی معروفن و حداقل در دانشکده برق شخص خوش اخلاق تری رو نمیتونین پیدا کنین. در مورد ریکام من حتی موردی رو دیدم به بالای ۱۰ تا ریکام گرفته بود و این نظر شما به شدت بی انصافی و به دور از اخلاق بود و از کلمات مناسبی هم بهره نبردید.

1 5

Ulrich
نا شناس

من سال ها پیش با این استاد درس داشتم و الان خودم در آمریکا استاد هستم. امیدوارم این شخص در این سال ها تغییر کرده باشه ولی بعید می دونم چون مشکل اصلی این شخص ، شخصیتی بود و بعیده در گذر زمان تغییر کنه. استادی که به شددددت بد نمره هست و به بدنمره بودن خودش افتخار می کنه. من اون زمان درس پترن ریکوگنیشن با این شخص داشتم که نمره نهایی دانشجویان از این درس بین 12 تا 17 بود. اگر اشتباه نکنم نمره بالای 17 نداشتیم. خوب این وضع نمره دهی برای درس ارشد و دکترت بسیااااار بده و نه تنها با نمره دهی دانشگاه های دیگه جهان، بلکه با نمره دهی دروس دیگه دانشکده برق شریف هم نمی خونه . با اینکه این درس ماهیتا نسبت به دروس مخابرات نباید خیلی سخت باشه ولی ایشون با افتخار سوالات عجیب و غریب سر امتحان می داد که ربط چندانی به خوندن درس نداشت و این باعث می شد نمرات کم بشه و تاثیر بسیااار منفی ای رو آینده دانشجو ها بذاره. چون موقع اپلای که برای یه استاد خارجی که اصلا شناخت ی از ایران نداره ،نمی شه توجیه کرد که نمره دهی این استاد کلا کم بوده ، با نمره دهی های دانشکده های کل جهان مقایسه می کنن و فکر می کنه دانشجو کم کار بوده. تازه این در حالی هست اون زمان اصلا استقبال از پزشکی در ایران نبود و نخبه ترین های ایران در برق شریف بودن و این آقا اینجوری آینده این افراد نخبه رو خراب می کرد ، انگار آینده دانشجو بازیچه ست. از نظر کیفیت تدریس هم قدرت انتقالشون واقعا مشکل داشت. تند و تند یک سری جملاتی پشت سر هم می گفت که اگه کسی کامل مبحث رو از قبل نمی دونست ، هیچی نمی فهمید و فقط الکی حجم درس رو بالا برده بود و مطالب رو عوض واضح کردن، الکی پیچیده کرده بود. همه بچه ها مجبور بودن برن از روی رفرنس اصلی اینگلیسی درس رو بخونن چون باز نسبت به تدریس ایشون قابل فهم تر بود .من و دوستانم اون موقع ها فکر می کردیم خودمون هوشمون کمه که نمی فهمیم چی می گه تا اینکه بطور اتفاقی به جزوه همین درس از دکتر اعرابی از دانشگاه تهران برخورد کردیم و معنی تفاوت تدریس واقعی و تدریس مشکلدار رو فهمیدیم. من که بعدا تدریس های بین المللی این درس رو هم دیدم ، احساس می کنم این شخص خودش هم اشرافی به مفاد درس نداشت و سعی می کرد با پیچیده کردن بیش از حد و تند تند و زیاد درس دادن ، عدم اشرافش رو پنهان کنه. و البته شاید فقط در بعضی جاها هم کمی طبیعی باشه چون اینجور دروس احتیاج با پایه ریاضی و جبر خطی خیلی قوی داره که این استاد بطور روتین در دانشکده برق نمی تونه بدست بیاره مگه اینکه خودش بره دنبالش که احتمالا نرفته، ولی باز هم همه قسمت های درس اینطوری نبود و نسبت به چیزی که در دانشکده برق امکان پذیر بود هم این آقا اشرافی روی مطالب نداشت. و سوالات امتحان هم بسیار غیر استاندارد بود ، ایشون خودش با افتخار می گفت جواب دادن به سوال های من ربطی به خوندن درس نداره !!!! فکر می کرد سوال هاش یجور آزمون هوش هست و بعد از امتحان هم سوال ها رو جمع می کرد که نکنه به دست سال پایینی ها برسه سوالات هوشش لو بره و بچه ها بفهمن چحوری باید سوال هاش رو جواب داد. من حداقل بعنوان یک استاد در آمریکای شمالی، به جرات می تونم بگم اگر استادی در آمریکای شمالی حتی در دانشگاه استنفورد این کار رو بکنه درجا مواخذه می شه. آینده دانشجو بازیچه نیست که بخوای با سوالات عجیب و غریب بهش نمره دهی کنی، که سوال ها رو پنهان هم می کنی که کسی نتونه تمرینش کنه و یاد بگیره . هدف تو بعنوان یک استاد تدریس خوب ، آموزش و ارزیابی کردن دانشجو با سوال هایی مشابه تدریسه که درس خوندن رو برای دانشجو انگیزه کنه. این سوالات عجیب و غریب که خودت هم فکر می کنی آزمون هوشه و بچه ها حتی حق دیدن مشابهش رو هم ندارن، نه تنها آینده دانشجو رو خراب می کنه بلکه اصلا ربطی به پروسه آموزش نداره و انگیزه برای خوندن هم در دانشجو ایجاد نمی کنه. من فقط با ایشون درس داشتم ولی دوستانی داشتم که تزشون رو با این شخص گرفتن. علیرغم اینکه همه دانشکده می گفتن تز و درس با این شخص نگیرید ، گرفتن و بیچاره شدن. دانشجویانی بسیار باهوش و پرتلاش که بواسطه داشتن استادی مثل فاطمی زاده ، نه تنها سر سوزن کمکی در تز نگرفتن و حتی راهنمایی های اشتباه گرفتن. و همین طور بواسطه بی اخلاق بودن این استاد از گرفتن ریکام خوب هم محروم شدن. و الان هم استاد هستن و طبق اطلاعات الان شون می گن الان می فهمیم که فاطمی زاده هم از نظر رفتاری و اخلاقی چه جرائمی رو در موردشون مرتکب شده و چه از نظر راهنمایی تز چقدر افتضاح عمل کرده. کلا خاطرات این استاد نقطه تاریک زندگی شون شده. شخصی که در نظر قبلی نوشته این استاد پشیزی برای آینده دانشجو ارزش قائل نیست ، بطور واضح به مطلب اشاره کرده. من در آخر بگم که وجود اساتیدی با رفتار غیر حرفه ای ( مثل این شخص)، نتیجه سیستم استادسالار شریفه. این فقط در شریف هست که یه استاد به خودش اجازه می ده هر غلطی بکنه ، هر بازی ای با آینده دانشجو بکنه و خیالش هم راحت باشه که هییییچ نظارت ی از طرف دانشکده روش نیست و اون دانشجوهای بیچاره دستشون برای شکایت کردن به هیچ جا بند نیست. حداقل در آمریکای شمالی که می دونم اساتید کاملا هم از نظر اخلاقی و هم از نظر کاری ، مانیتور می شن و اصلا کسی اگه رفتارهای این آقا رو انجام بده با یه شکایت مشترک از سه تا دانشجو ، کارش به HR و حتی اخراج کشیده می شه.

7 0

Ulrich
نا شناس

اصلا توصیه نمیکنم دوستان. استادی به شدت بد نمره و بی اخلاق که رزومه تحصیلی تون رو به شدت خراب می کنه. یکی از دلایل مشکل‌دار بودن این استاد این هست که با تقریب خوبی پاش رو از ایران بیرون نذاشته. این استاد فکر می کنه در پروسه اپلای، نمرات هر دانشجویی رو با توجه به استاد و دانشگاهش میان بررسی می کنن. نمی دونه که خارج از ایران ، اساتید نه تنها استادهای ایران رو نمی شناسند بلکه در جریان رنک بندی دانشگاه های ایران هم نیستند. اگر هم یه اسمی از شریف شنیده باشن ، در جریان تفاوت واضحش با دانشگاه های دیگه نیستند. صرفا معدل ها رو بررسی‌ می کنند و معدل فارغ التحصیل شریف و دانشگاه آزاد و دانشگاه داغون عراق رو با هم مقایسه می‌کنند و این وسط دانشجویان شخصی مثل فاطمی زاده هستند که ضرر می کنند و زندگی شون به خاک سیاه کشیده می شه. کلا متاسفانه این استاد اصلا قابلیت بحث کردن هم نداره. هر کار اشتباهی که به ذهنش برسه انجام می ده و اصلا مجالی برای حرف زدن دیگران هم قائل نمی شه. که این هم یکی از بزرگترین باگ های شخصیتی ش هست.کلا شخصیتش شبیه استادهای قدیمی هست نه استادهای جوون آپ تو دیت‌ نایس. و هنوز سیستم های دنیای جدید دستش نیومده.

2 0

Ulrich
نا شناس

يك فرد كاملا نامحترم، تمامي نظراتي كه در اينجا ثبت شده است كاملا درست هست و فكر مي كند با نمره درسش قرار هست ايران را فتح كنيم، از لحاظ تدريس بسيار ضعيف، از لحاظ امتحان هيچ شباهتي به تمرينات و جزوه ندارد(مثلا يك نمره از شش نمره نهايتا در مورد جزوه)، كه خواندن و نخواندن خيلي در نتيجه فرقي ندارد چون سوالات ايده آل نيستند و درس دادن بيشتر شبيه به كارگاه اشنايي هست، تيم دستياراني كه دارد هم از لحاظ شخصيتي كاملا با خودش تطبيق دارد درسي كه داشتم يادگيري عميق بود، تمريناتي كه براي درس ميداد دقيفا از گيت هاب بود و جوري نيست كه باعث پيشرفت شما بشود، يك دوره انلاين خيلي خيلي مفيدتر از اين كلاس خواهد بود اصلا شك نكنيد اين كه يك عده مي گويند تمرينات و پروژه اين درس باعث پيشرفت خواهد بود كاملا دروغ هست

1 0