تصویر استاد محمد حسن سعیدی
محمد حسن سعیدی
دوستات دانشجوی این استاد بودن؟
خبرشون کن:
میانگین امتیازها ( 20 رای )
کیفیت تدریس
نمره‌دهی
اخلاق

نمودار خصوصیات استاد

کیفیت تدرس

بد


خوب

نمره‌دهی

بد


خوب

اخلاق

بد


خوب

حجم کاری

کم


زیاد


1 از 18
از این استاد چقدر چیزی یاد گرفتی؟

درس دیگری هم داشته‌اید؟

نظر شما با موفقیت ثبت و بعد از تایید نمایش داده می‌شود.
ارزیابی و اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

نظرها ( 8 )

Ulrich
نا شناس

چقققققققدر با شخصیت و مودبه ایشون شاید برخی جزئیات رو فراموش کرده باشند و خیلی به روز نباشند اما به قدری با شخصیت و دوست داشتنی هست ایشون که من واقعا لذت میبردم از دیدنشون به لحاظ اخلاقی نماد یک شخص فرهیخته اند ایشون

2 5

Ulrich
نا شناس

با سلام استاد فوق العاده اي هستن ايشون و بسيار صميمي و دوست داشتني . بنده درس ترموديناميك پيشرفته با ايشون داشتم كه ٣ تا ميان ترم چهار نمره اي و ١٣ سري تمرين و يك گزارش و خلاصه مقاله داشتن . به صورتي برنامه اين درس را چيده اند كه اگر نخواهيد هم ياد بگيريد باز هم در ذهنت جاي گرفته و ياد خواهيد گرفت . به نظر من ايشان نمونه يه آدم موفق بوده همين طور آقايان سجادي ، حنفي زاده و نجفي از شاگردان ايشون و هيئت علمي در مكانيك دانشكده فني هستند .

0 4

Ulrich
نا شناس

استاد بسیار خوبی هستن . تسلط بالایی روی مطلب دارن و خیلی خوب درس می دن قسمت حضوری یک سری پاور پوینت ها داستن که محتوای اون ها رو می گذاشتن روی برد و همزمان روی تخته هم درس می دادن . برای غیر حضوری پاورپوینت ها با یک سری نوت هایی که می فرستادن منبع تدریس بود . اول کلاس حضور غیاب می کردن . حدود 10 سری تمرین دادن که از تمرین های تکمیل و مفهومی آخر سورس یا کتاب های دیگه بود و برای حل کردنشون نیاز بود درس رو خوب فهمید . حل تمرین بشسار خوب و همیشه در دسترس بود و اگه تو سوالای تمرین مشکلی بود کمک می کرد . ایرادات یکی این بود که لحن صداشون کمی خواب آوره و مخصوصا اینکه 7.30 درس ارائه می شد خیلی ها خواب آلوده می شدن . دوم اینکه استاد وقتی ازشون سوال می پرسی ممکنه درست متوجه سوال نشن که فکر م کنم این به واسطه سنشون هست . نمردهی خوبی دارن . بارم مشخصه . حق اعتراض هست و برگه رو به خود دانشجو هم نشون می دن .

0 4

Ulrich
نا شناس

ایشان اخلاق بسیار خوبی دارند. کلاس درس ایشان هم طوری است که تمرین زیاد می دهند ولی در کل نمره ی خوبی به دانشجو می دهند. اما در بحث پایان نامه، به طور کلی دانشجو را به حال خود رها می کنند. بعد از دو سال حتی اسم من را به یاد نمی آورند. در این دو سال شاید باور نکنید ولی 6-7 بار با ایشان ملاقات کردم آن هم اکثرا پس از کلاس درس و در راهروها؟!! در بحث پایان نامه به طور کلی فقط موضوع را تعیین می کنند و هیچ کار خاصی از جمله برگزاری جلسه ی پیشرفت کار و راهنمایی انجام نمی دهند. من اگر بر می گشتم به هیچ عنوان با ایشان پایان نامه را برنمی داشتم. الان هم فقط از پایان نامه ایراد نگارشی گرفته و حتی به طور کامل آن را نخواندند که آیا مشکل علمی دارد یا خیر. چون در چند تا منصب از جمله رئیس پژوهشکده انرژی هستند و فقط کافی ندارند. امیدوارم برای شما این مشکلات پیش نیاید

2 0

Ulrich
نا شناس

روش تدریس ایشون در دروس ترمودینامیک پیشرفته و انتقال حرارت جابجایی اینطوری بود که هر قسمت که فکر میکردند نیازه درس می‌دادند و منابع متعدد رو مرجع قرار میدادند که در کل خیلی حجیم میشد. عمق مطالبی که تدریس میشد هم یکنواخت نبود، برخی قسمتها کم عمق، برخی قسمتها عمیقتر و با حل مثال بیشتر سر کلاس. امتحانات ایشون در دوره‌های ارشد و دکتری یک فاجعه‌ی تمام‌عیاره، به طوریکه میانترمهای متعدد میگیرن و ممکنه بلفرض اگر یک میانترم از سه فصل هست تمام سوالات از یکی از اون سه فصل باشن و برخی سوالات به طرز عجیبی هیچ سنخیتی با مطالب تدریس شده ندارند (و ممکنه حتی اشاره هم بهشون نشده باشه) و برخی دیگر قابل حل در زمان تعیین‌شده نیستند. در کل اگر سر جلسه‌ی امتحانشون سوال پرت یا عجیب دیدید تعجب نکنید. بنده مطمئن نیستم که ایشون در زمان هوشیاری سوال طرح میکنن یا نه. موقع تدریس برخی قسمتها مقدمه‌ی مطلب رو نمی‌گفتند و نیاز به مطالعه بعد از کلاس بود تا متوجه بشیم چی تدریس شده. در انتها ولی نمرات خیلی از دانشجویان خوب میشه و نمودار میزنن، ولی خوب بارم بندی ریز هر سوال مشخص نیست و یکم تصحیح سلیقه‌ای هست.

1 0

Ulrich
نا شناس

درس ترمودینامیک ۱ رو با ایشون در ترم مجازی گذراندم. ۹ سری تمرین داشتند که البته وقتی می‌گفتیم تمدید کنید خیلی باهامون راه اومدن. تدریسشون اونقدرها جذاب نیست ولی سعی می‌کنن کلاس فعالی داشته باشند. امتحان‌هاشون ترکیبی از سوالات آسون و سخت بود. نکتۀ خیلی عالی این بود که با اینکه ترم مجازی بود و پاسخ‌ها رو بصورت pdf آپلود می‌کردیم اما ایشون روی همون فایل تصحیح و واسمون ایمیل می‌کردند. خوش‌اخلاقند و ۱ نمره از درس هم مربوط به پروژه با نرم‌افزار EES بود. در کل با اینکه شاید پرسش‌های شفاهی اول صبحشون که رندوم بود (البته خیلی استرس‌زا نبود) و تدریس معمولی‌شون از نکات منفی باشه اما پاسخ‌دهی، سیاست‌های واضح، اخلاق، نحوۀ امتحان و تمرینات با سطح خوب از نکات مثبت کلاس ایشون بود.

0 0

Ulrich
نا شناس

نمیدونم چرا همه در مورد شخصیت ایشون نوشتن و حتمن منظورشون از شخصیت هم مودب بودنه و شخصیت علمی نیست. در صورتی که من معیار های مهم رو من میخوام اینجا بگم. جزوشون ایشون با کتاب حدود 30درصد متفاوته و تمریناتی که میدن (به غیر از اون فصول اول ترمو پیشرفته که از کتاب کلن هست و حل المسائل داره) نصفشون نه توی کتاب پیدا میکنین نه توی جزوه و نهه خود استاد اونارو حل میکنن، و بعد که با کلی تلاش و کوشش جواب تمرینات رو پیدا میکنین و میرین سر جلسه ی امتحان میبینین که باز نه از جزوس نه از کتاب و نه از تمرینات حالا میپرسین از کجاس؟ خدمتون عرض میکنم.(قبلش یکم راجب امتحان توضیح بدم، امتحانشون اینجوریه که مثلا از پنج تا سوال، سه تا از سوالات دقیقا داخل جزوس یا دقیقا داخل تمرینا(بدون تغییر یک واو) که یعنی اینقدر راحت که هممه بدون استثنا اونو مینویسن، بعد از اومدن جواب امتحان نمره زیر 60 از 100 نداره هیچ وقت، اما امان ازون دوتا سوال که نه داخل جزوس و نه کتاب و نه تمرینات در واقع انگار استاد یا ازینطرف پل میافته یا ازونطرف پل و حد وسط در امتحان ایشون وجود نداره، نکته دیگه در مورد امتحان ایشون اینه که سر جلسه مثلا از یک فصل کم اهمیت دوتا سوال دادن و بعد سه تا فصل مهم بدون حتی یک سوال و هیچ جوره هم ترتیب اینو نمیشه فهمید( مثلا میانترم فصل اول کتاب کلن که در واقع بیشتر مرور مباحث ترمو کارشناسی هستو دوتا سوال داده بودند و اگزرژی که از مباحث مهم هست هیچ سوالی نداشت و برای پایان ترم دقیقا برعکس شد و تمرکز سوالات ابتکاریشون از فصول اخر بود). نکته ازار دهنده امتحان ایشون برای امتحان این بود وقتی پاسخ نامرو میدادن میفهمیدیم جواب هر سوال نصف صفحس در صورتی که شما دو صفحه جواب برای هر سوال نوشتین که بعدا من متوجه شدم ایشون از روی کتابهای تستی سوالات رو در میارن که اصلا کار صحیحی نیست. پس احتمالا اگه من به عقب برمیگشتم تستای کنکور دکتری رو میزدم به جای خوندن جزوه و کتاب ایشون.(جزوشون به قلم خودشون و حل تمرینش هست که اونایی که خودش نوشته رو باید اول دستخطو رمز گشایی کننین بعد بخونین :/) و در نهایت و در کمال ناباوری در ااخر ترم متوجه میشین انگار بعضی از بچه ها نمونه سوال و جزوه های اسرار امیزی، (یک فایل فقط من میدونم بیشتر از صد مگابایت حجمش هست و تمام نممونه سوالات داخلش هست با جواب) دارن که نمیدونم از کی گرفتن اما در واقع با خوندن اونا سوالات ابتکاری امتحان دیگ سوالات تکراری هست نه ابتکاری، که اب سردی بر همه تلاش های شماست. در کل از اینکه این درسو برداشتم با ایشون اصلا راضی نیستم، یکی از بچه ها توی کامنت نوشته بود ایشون موقع طرح سوالات امتحان در حالت عادی نیست، من با ایشون موافقم و در واقع هرچند نمره شما در اخر ترم بد نخواهد بود اما رندوم خواهد بود و با تلاش های شما ارتباطی تقریبا نخواهد داشت.

1 1

Ulrich
نا شناس

با بیشتر صحبتای کامنت قبلی موافقم. از نظر رفتار بسیار خوب برخورد میکنند و در کل احترام دانشجو رو نگه میدارند. درس دادنشون نسبتا خوبه ولی ایراداتی داره مثلا یه سری جاها رو تند تند درس دادن و بعدشم سریع خداحافظی کردن و کلاسو ترک کردن. بعضی اوقات هم سوال شما رو درست متوجه نمیشن و کلا یه جواب دیگه میدن. متاسفانه تمرینا از وسطای ترم هیچ ربطی به تدریس ایشون نداره و خودتون باید برید کتابا رو کامل بخونید تازه بازم نمیشه یه سری تمرینا رو کامل نوشت ولی در کل نمره تمرین رو دست بالا دادن(فکر کنم ta تصحیح میکرد). اسلایداشون اون بخشایی که حل تمرین نوشته خیلی مرتبه ولی اون بخشایی که خودشون نوشتن واقعا خوندنش سخته. هر هفته هم تمرین دارن تقریبا که متاسفانه من نظمشو درک نکردم مثلا یه هفته 20 تا تمرین بود که حتی چنتاش چند بخشی بود بعد یه هفته کلا 4 تا تمرین میدادن. در مورد امتحان انگار چنتا سوال آسون میدن که نمره ها بیاد بالا ولی یه تا سوال همیشه دارن که ارتباطی به تدریسشون و منابعی که معرفی میکنن نداره و نمیدونم اصن از کجا باید اونو حل کرد و با توجه به نمره ها احتمالا یه سری دوستان جوابا رو داشتن. در کل نمره رو خوب میده. در مورد پخش سوالات هم واقعا هیچ قاعده ای ندارند و ممکنه از 4 تا فصل امتحان بگیرند ولی از 2 فصلی که بیشتر روش وقت گذاشتند اصلا سوال ندند و از بخشی که کلا 10 دقیقه وقت گذاشتند سوال بدن. چون مشغله زیاد دارن یه سری کلاسا رو نمیان و از اون طرف مجبورا ته ترم سریع درس بدن و حتی جبرانی بذارن که درس تموم بشه. در کل بد نیست و نمرتون هم احتمالا خوب میشه ولی ممکنه کلی بخونید و وقت بذارید ولی تهش با یه سوال عجیب نمرتون از کسی که نصف شما هم نخونده 2-3 نمره کمتر بشه چون نمره امتحان زیاد ربطی به خوندن نداره و بیشتر سوالا در حد کپی از جزوست بقیشم ربطی به مطالب داخل کلاس نداره.

0 0