تصویر استاد محمد اردشیر
محمد اردشیر
دوستات دانشجوی این استاد بودن؟
خبرشون کن:
میانگین امتیازها ( 27 رای )
کیفیت تدریس
نمره‌دهی
اخلاق

نمودار خصوصیات استاد

کیفیت تدرس

بد


خوب

نمره‌دهی

بد


خوب

اخلاق

بد


خوب

حجم کاری

کم


زیاد


1 از 18
از این استاد چقدر چیزی یاد گرفتی؟

درس دیگری هم داشته‌اید؟

نظر شما با موفقیت ثبت و بعد از تایید نمایش داده می‌شود.
ارزیابی و اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

نظرها ( 5 )

Ulrich
نا شناس

سواد استاد در حوزه کاریشون ستودنیه و البته خوش اخلاقی ایشون. درس منطق رو هم به نظرم باید حتماً قبل از درس استاد یه نگاهی انداخت و بر درس های قبلی مسلط بود تا بشه با استاد همراه بود. لذت کلاس استاد در اینه که بتونی درس رو همراهشون دنبال کنی و ازشون سوال بپرسی.

1 4

Ulrich
نا شناس

در مورد خود استاد اردشیر بگم که ایشون بهترین هستند ولی در مورد خود کورس که مجموعه است از کلاسها و تمرینات و کلاسهای حل تمرین و نمره دهی گویا مجموعه ای از سولات و پاسخنامه ی آنها موجودند که انتخاب تمرینات تحویلی از بین آنها انجام شده و همچنین این فایلها در اختیار تعداد خاصی از دانشجویان (علی الخصوص دانشجویانی که سابقه حضور در دانشگاه داشته اند) بوده است و موجب بی عدالتی در روند ارزیابی شده است. در حقیقت پس از آنکه من فایلهای تمرینهای سالهای گذشته را در کامپیوتر هم کلاسی ام به طور کامل مطالعه کردم متوجه شدم که تقریبا هیچ تمرین جدیدی در کار نبوده است. در واقع بهتر بود این گنجینه در ابتدا در اختیار همه قرار گیرد نه اینکه بلوکه در اختیار افرادی خاص باشد. علاوه بر این دستیار آموزشی این زمان (یعنی آقای نوید دژبرد و عرفان برزین) تنها بر اساس قالب پاسخنامه تصحیح می کند و مفهوم را در نظر نمی گیرد. به هیچ وجه انتظار درک و فهم خلاقیت را از جانب تی ای های به این ضعیفی نداشته باشید و سعی کنید تصوراتان از آنها شبیه به الگوریتمهای تصحیح یک برنامه نویس ضعیف باشد. کلاسهای حل تمرین بسیار نا مرتب و با خط و گویش نامفهوم توسط دستیار آموزشی انجام شد و تمرینهای انتخابی فراتر از کلاس حل تمرین بوده به نحوی پس از آمدن پاسخنامه نیز خود دستیار آموزشی قادر به حل سوال از روی پاسخنامه نیز نبود. البته لازم به ذکر است که دستیارهای آموزشی بسیار خوبی مانند آقای محمد حسین ابتهاج نیز برای کد دیگر این درس تدریس می کردند ولی از شانس بد ما یکی دو دستیار آموزشی بسیار ضعیف روند کلاس حل تمرین و نمره دهی را به عهده داشتند.

3 2

Ulrich
نا شناس

بسیار بسیار بسیار بسیار عمیق و خفن هستند در حوزه منطق ریاضی. ضمنا اگر کمی سوال‌پیچ‌شون کنید، خواهید دید که چقدر در مباحث فلسفی (خصوصا فلسفه ریاضی) تبحر دارند ولی بروز نمیدن. نمره‌دهی‌شون در درس «منطق ریاضی» نسبتا خوبه. نمره‌ی پایین در این درس بیشتر بخاطر سختی خود درس منطق هست نه سیاست نمره‌دهی استاد. اگرچه جنس درسهایی که ارائه میدن سخت و غامضه، اما حتما باهاشون یک درسی بردارید تا اقلا یکبار توی زندگیتون با یک «ریاضیدان» (به معنای دقیق کلمه) درس برداشته باشید و (کمی) بفهمید «ریاضی» چیه اصن!

0 10

Ulrich
نا شناس

زود کلاس رو تموم می کردن، حدود نیم ساعت زودتر! خیلی وقت برای نوشتن نمی ذاشتند، که بیشتر به خاطر آنلاین بودن بود. البته بر خلاف ایشون، خیلی از استادهای دیگه از تخته و امکانات انلاین استفاده می کردند. کتابشون خیلی ناواضح و مبهم هست، در واقع کتاب و کلاس با هم برای خواننده مشخص می شه که با اصل نویسندگی مشکل دارد. تمرین ها سخت بود و من هم تازه اومدم شریف (علوم کامپیوتر ارشد)، یکسری از شریفی های سابق نمونه سوال و جواب داشتن که به ما ندادن. من هم رفتم یه عالمه خوندم همش هم گیج بودم. بقیه هم که جواب و سوال داشتن، ماشالله خوب از پس امتحان بر اومدن! :) استاد خیلی خوشش نمی آد در مورد امتحان باهاش آدم بره صحبت کنه، خودش رو هم اصلا در قضیه دخیل نمی کنه. کلا حضور هم خیلی انگاری مهم نیست بیشتر برید دنبال سوال و جواب ها :))) بعید هم هست چیزی آخرش یاد بگیرید با این وضعیت...خخخ

6 0

Ulrich
نا شناس

من پیشنهادم این هست که اگر ترم اول علوم کامپیوتر هستید و پیش از این در شریف نبودید، به نفعتون هست که عجله تو برداشتن این درس نکنید، بذارید ترم سه، دیر نمیشه. چون این درس لم داره واقعا، اول کار ممکنه راحت نباشه اصلا. ببینید استاد به علت اینکه سرشون شلوغه یا دلایل دیگه، تنها میان درس می دن و می رن و انگار از زمانی که آنلاین شده روخوانی کتاب می کنن، مگر اینکه شانستون یه دانشجویی شروع کنه به مباحثه با استاد که ارزش آموزشی داشته باشه. حضور غیاب انجام نمی شه. زمان کوییز به این شکل که هفته ی ان ام کوییز گرفته می شه اطلاع رسانی می شه و می تونید نیاید تا اون هفته های به خصوص کلاس. ممکنه برای دوستانی که همیشه دنبال منابع آلترناتیو می گردن واقعا این درس سخت باشه. چون ارزشیابی در این درس واقعا مسابقه ای است سر این که چه کسی تعداد سوالات بیشتری از ترمهای پیش جمع آوری کرده. در ترمی که ما بودیم، تنها یک سوال طراحی شده بود که اونم ایراد داشت سه بار ادیت شد، آخرشم هرکی چند جمله نوشته بود اون نمره رو گرفت. بقیه ی سوالها چه تمرین چه امتحان ترم و چه میان ترم هر سه سوالات تکراری از سالهای گذشته بود. برای همین من پیشنهادم به دوستان تازه ورود اینه که عجله نکنید و در طول مدتی که هستید دنبال سوالها باشید چون همه چیز احتمال زیاد تکراری خواهد بود. در نظر داشته باشید که این سوالها به راحتی گیر نمیان واقعا. از سال 90 سوالها اکثرا در قالب تمرین و همچنین کمی در قالب میان ترم و پایان ترم وجود دارن ولی دست بچه هایی که قبلا درس رو داشتن هست. سعی کنید جمع کنید. من هم دفعه اول حذف کردم و دفعه دوم جمع کردم منابع رو. بهتون بگم که تو برداشتن درس احتیاط کنید چون ترمی که ما بودیم 25 نفر ثبت نامی بود، آخر ترم تعداد ثبت نامی ها تو ای دی یو 10 نفر بود و با این که هیشکی به هیشکی نگفت حذف کرده آخرش فهمیدیم همه حذف کرده بودیم. یکی از علتهایی که درس بی نظم شده طبقه بندی مدیریتی هست که تو درس به وجود اومده. استاد اردشیر همه ی کارهای جانبی درس رو به غیر از لکچر دادن، دادن دست دانشجوی دکتراشون آقای شهریاری، آقای شهریاری هم تیعیها رو مدیریت می کنه. برای همین سه لایه شدن کلی دردسر وجود داره. همچنین از وقتی کرونا اومده داشتن تجهیزاتی مانند قلم نوری اهمیت پیدا کرده. استاد که اصلا از این جور چیزا استفاده نمی کنه ولی این که تیعی شما از این استفاده بکنه یا نه مهمه. چون عملا وقتی نه آقای شهریاری درس می ده روی تخته و نه استاد، کارها می افته گردن تیعی و اینکه تیعیتون کیه مهمه. تیعی ما به هر دلیلی بنده خدا تجهیزاتشو نداشت و همچنین تازه هم داشت درس رو یاد می گرفت. همش می گفت می رم از آقای شهریاری می پرسم. دیگه خلاصه نظر من اینه که به جای کلاس اومدن بشینید محکم رو تمرینها و سوالای ترمهای گذشته کار کنید. جوابهاشون هم هست. خوب بگردید در گروههای قبلی منطق عضو شید. سعی کنید فیلم کلاسهای تیعیهای به درد بخور رو پیدا کنید. فیلمهای دکتر علیزاده مکتبخونه هم بد نیست. یکسری فایل هم دکتر مجتهدی گذاشتن و خوبن. اینا جفتشون دانشجو های دکتر اردشیر بودن. اگه اول ترمه، از استاد خواهش کنید بهتون یه تیعی خوب بدن، چون ظاهرا تو دانشکده همیشه فوق لیسانسها تو اولویت دومن و کلا هم درخواست تیعی برای این درس خیلی کم شده. شما اگه فلسفه هم خوندی یه درخواستی به آقای شهریاری بدی شاید تیعی بشی انقدر کمه. حواستون رو جمع کنید واقعا این درس اصلا شوخی نیست. خیلی سفت بگیرینش از تیعی هم هر کی بود کار بکشید.

1 1