تصویر استاد مهدی گلشنی
مهدی گلشنی
دوستات دانشجوی این استاد بودن؟
خبرشون کن:
میانگین امتیازها ( 15 رای )
کیفیت تدریس
نمره‌دهی
اخلاق

نمودار خصوصیات استاد

کیفیت تدرس

بد


خوب

نمره‌دهی

بد


خوب

اخلاق

بد


خوب

حجم کاری

کم


زیاد


1 از 18
از این استاد چقدر چیزی یاد گرفتی؟

درس دیگری هم داشته‌اید؟

نظر شما با موفقیت ثبت و بعد از تایید نمایش داده می‌شود.
ارزیابی و اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

نظرها ( 5 )

Ulrich
نا شناس

دکتر گلشنی در مقایسه با کلیت فضای دانشکده فیزیک آدم خیلی متمایز و متفاوتی ان. مهترین ویژگی شناس دکتر هم زاویه نگاهش فلسفیش نسبت به فیزیکه. اگه آدمها دوست دارن که با فیزیک از یه منظر عمیق تر و مبنایی تر مواجه بشن، دکتر گلشنی از معدود گزینه های دانشکده اند. آدم سر کلاس دکتر فضای متفاوتی رو تجربه میکنه، جون علاوه بر تسلط خیلی خوبش بر خود نظریه ها، اطلاعات خوبی هم از تاریخ فیزیک و نحوه تعامل جامعه فیزیکدانها در اختیار دانشجوها میذاره که میتونه یه ذهنیت جدیدی رو نسبت فیزیک و خط سیر انقلابهای فیزیکی و مدلی که فیزیکدانهای بررگ فکر میکردن ب آدم بده. هر چند بخاطر تعصب شخصی دکتر روی یک جریان خاص ممکنه این اطلاعات جهت دهی داشته باشن، اما از این دریچه نگاه کردن به دنیای فیزیک خودش چیزی یه که تقریبا تو فضای دیگه از دانشکده نمی بینیم. بعضی وقت ها آدم حس میکنه تو دهه هزار و نهصد و بیست میلادی با هایزنبرگ و اینشتین وسط درختای پرینستون راه میره و ب گفتگوی این دونفر گوش میده ! ضمن اینکه دکتر واقعا فیزیک بلدن. اونقدری که توی کلاس کوانتوم فیلد دیدم، با وجود دشمنی دیرینه نسبت به کپنهاگ، وقتی درس میدن، واقعا کوانتوم فیلد درس میدن. به مبحث مسلطن, سوالها رو با سعه صدر جواب میدن و برای شخصیت دانشجو احترام قایلن. در شرایط سخت هم خیلی با دانشجو کنار میان. نکته منفی بارز دکتر هم همون تعصب جدی نسبت به فضای فلسفی فیزیکه. در این مورد سریع عصبانی میشن خصوصا اگه یکی روی ساز مخالف زدن اصرار داشته باشه، مواجه شدنش با برخوردهای تند و عصبانی اصلا دور از ذهن نیست.

8 0

Ulrich
نا شناس

من دانشجوی ایشون نبوده ام چون دانشجوی دانشگاه شریف نیستم ولی تالیفات ایشون رو در کنار کتابهای فیزیکدانان برجسته جهان مطالعه کرده ام و بسیار نسبت به دانش و درک و دامنه فکری گسترده و منش و اخلاق والای ایشون ارادت دارم و خواستم بگم خوش بحال دانشجویانی که از نزدیک با ایشون کلاس داشتند و در ارتباط هستند و میتوانند سوالات فلسفی علمی خود را از ایشون بپرسند و بحث کنند. خوش بحال کسانیکه استاد راهنمای پایان نامشون ایشون هستند.

2 0

Ulrich
نا شناس

شاید تنها کسی باشند در ایران که اگر اسم "استاد فیزیک" را براشون انتخاب میکنی، دیگه از استفاده این اسم برای بقیه یا باید پرهیز کنی یا خیلی با احتیاط باشی. واقعا فوق العاده اند. استاد واقعی. ذهن دانشجو رو باز میکنن و بهش اجازه فکر کردن میدن، یعنی تربیتی دقیقا در مسیر دانشمند شدن.

1 0

Ulrich
نا شناس

اولین باری که خواستم استاد رو ببینم ترم 1 بودم و رفتم گروه فلسفه علم و دیدم که توی راهرو دارن با یکی از اساتید صحبت میکنن گذاشتم صحبتشون تموم بشه بعد رفتم جلو و ازشون پرسیدم :که میتونم چند دقیقه ای باهاشون صحبت کنم ایشون گفتن "من یه لحظه برم الان میام" بعد منو راهنمایی کردن داخل دفترشون و رفتم داخل و سوالاتی که واقعا ذهنم رو تا اون موقع درگیر کرده بودن رو ازشون پرسیدم و ایشون با حوصله به سوالاتم جواب دادن. سوالایی مثل اینکه چرا باید درس بخونم - چرا آدم باید توی زندگیش صداقت داشته باشه و چنتا دیگه سوال. واقعا تعجب کردم از اینکه اینجوری برام وقت گذاشتن. واینو هم بگم که همون برخورد باعث شد یه چیزایی رو دنبال کنم و پیگیرشون باشم که واقعا هنوز احساس میکنم برام لازمن!!!

1 0

Ulrich
نا شناس

سلام خداقوت. دانشجوی دکتری سامانه های پیچیده و آماری دانشگاه آزاد هستم.من ازطریق مکتبخونه دروس فلسفه علم ، کیهانشناسی و میدان کوانتومی یک و دو ایشون را کاملا مطالعه کردم. از اینکه به تاریخ و فلسفه علم و مباحث ایدئولوژیک هم علاقمند و مسلط هستن خوشحالم و از فرمایشاتشون بهره بردم بخصوص اینکه همیشه افسوس میخورن که الان فیزیکدانی که حوصله یا علاقه داشته باشه که متفاوت با بقیه فکر کنه کمتر داریم این حرفشون خیلی در فکر من باقی مونده. خدا بهشون طول عمر باعزت و سلامتی عنایت کنه.

1 0