تصویر استاد سید ابراهیم ابطحی
سید ابراهیم ابطحی
دوستات دانشجوی این استاد بودن؟
خبرشون کن:
میانگین امتیازها ( 34 رای )
کیفیت تدریس
نمره‌دهی
اخلاق

نمودار خصوصیات استاد

کیفیت تدرس

بد


خوب

نمره‌دهی

بد


خوب

اخلاق

بد


خوب

حجم کاری

کم


زیاد


1 از 18
از این استاد چقدر چیزی یاد گرفتی؟

درس دیگری هم داشته‌اید؟

نظر شما با موفقیت ثبت و بعد از تایید نمایش داده می‌شود.
ارزیابی و اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد.

نظرها ( 14 )

Ulrich
نا شناس

در جواب به فردی که گفته‌اند با استاد دیگری درس مهندسی نرم‌افزار را برداشته‌اند و درس کلن بد است نه استاد. اشتباهشان اینجاست که تمامی استاد‌های نرم‌افزار دانشکده به جز دکتر رامسین واقعن درس را بلد نیستند. باید بگویم که بنده تمام چیزهایی را که مهندس ابطحی به اشتباه به ما درس داده‌اند را سر کلاس دکتر رامسین معنی‌ واقعیش را فهمیدم و الان واقعن دارم از آن‌ها استفاده میکنم.

1 0

Ulrich
نا شناس

واقعا استاد خوبي نيستند ، كار بي خودي از دانشجوها مي كشن و روي مفاهمي تاكيد دارند كه از هر كسي كه توي اين وادي هست بپرسيد ، به طور كامل به درد نخور هستن ، حالا نمي دونم مشكل از درس هستش يا نه ولي واقعا تو طول ترم آدم رو خسته مي كنن ، هر چي بيشتر وقت ميزاريد احساس پوچي بيشتري بهتون دست ميده :\

2 0

Ulrich
نا شناس

بدترین استادی که در طول ۴ سال تحصیلم در دانشگاه شریف داشتم.

7 0

Ulrich
نا شناس

هیچ کدوم از درس‌های ایشون هیچ بار علمی نداره به جز ارائه مطالب شاید. خیلی بد قلق و لج باز و کینه‌ای هستند ایشون.

1 0

Ulrich
نا شناس

من نزدیک 4 و 5 درس با ایشان داشتم و فکر میکردم که تدریس ایشان بد است و چیزی از درس های نرم افزاری و آیتی یاد نگرفتم تا این که درس تحلیل و طراحی را با استادی دیگر که اتفاقا خیلی هم اسم و رسم دارد برداشتم و متوجه شدم ذات این درس ها به گونه ای است که واقعا نمی شود خوب درس داد :)) و عموما مجموعه چیزهای حفظی است و استاد ابطحی خیلی مقصر نبود و چه بسا مطالبی که میگفت خوب بود. ایشان سعی میکنند توانایی تحلیلی را در دانشجویان افزایش دهند. سر کلاس معمولا مباحثه داغ است و دانشجویان دخیل هستند. حجم تمرین ها زیاد است و اگر کسی واقعا روی آن وقت بگذارد به نظرم چیزهای مفیدی یاد میگیرد ولی به دلیل کمبود وقت و .. مجبور به چرت و پرت نویسی می شویم که باعث می شود چیزی از تمرین ها یاد نگیریم. امتحان ها خیلی حفظی است و وقتش هم مقداری کم است. هرچند امتحان فاینال کتاب باز است و حفظی بودن اذیت نمی کند. کوییزهای تصادفی و روی اعصاب هم متاسفانه وجود دارد. حضور غیاب هم به صورت جدی دنبال می شود و اسامی غایبان روی سایت درس نوشته می شود :| ایشان قبلا خیلی بد نمره میداده اند در سال 90 درس فناوری اطلاعات نمرات به صورت 20 17 15 .... بوده ولی الان که خیلی خوب نمره می دهند.

0 5

Ulrich
نا شناس

مینیموم گلوبال اخلاق و تدریس. مهندس ابطحی به شدت خودرای هستند، واقعا در طول ترم و سر پروژه آزارتون میدن (سعی کنید درس پروژه دار مثل تحلیل طراحی باهاشون برندارید) و به گفته ی خودشون این اذیت کردن ها "از روی دلسوزی" ئه. تدریسشون به شدت یکنواخته و عملا همون حرفا رو توی فصلهای مختلف درس میزدن. موقع ارزیابی پروژه ارزیابی و نمره دهی و ایراداتی که می گرفتن واقعا در جهت کمک به یادگیری نبود. تنها درسی که یه سری از دوستان از ایشون راضی بوده ن ارائه مطالب بوده که ظاهرا تسلط خوبی دارن. درسای دیگه چیز خاصی یاد نمیگیرید از ایشون.

2 0

Ulrich
نا شناس

استادی هستند که شخصیت و پرستیژ بسیاری دارند. بنده با ایشان آداب فا داشتم که سه بخش فلسفه‌اخلاق، مسائل آدابی در فناوری و مصادیق(متن‌باز و ...) را شامل میشد. به‌جز بخش مصادیق که تسلط خوبی بر آن نداشتند، در سایر بخش‌ها کلاس بسیار مفیدی را تجربه کردم. آگاهی خوبی به مسائل جدید دارند اما در کل درس‌هایی که ارائه میدهند، ماهیتا یا درس‌های زمان‌بر یا کم‌جذابیتند.

0 3

Ulrich
نا شناس

زجر مطلق

4 0

Ulrich
نا شناس

فقط امیدوارم خود ابطحی این صفحه رو ببینه، امیدوارم نگاهی به نظرات و نمراتش بداره تا یه کم از بار بی‌انتهای ادعا و غرورش کم بشه و بفهمه که از نظر 99 درصد دانش‌جوهای دانش‌کده کامپیوتر بدترین استاد این دانش‌کده هست. استادی بدتر از ابطحی ندیدم تا این‌ جای تحصیلم. فردی با ادعای تمام ناشدنی و درس دادنی افتضاح! کلاسی سراسر زجر. ابطحی طوری بین بچه‌های دانش‌کده به بدترین استاد معروفه که منبع بسیاری از جک ها و لطیفه هاست. حتی بچه‌ها کانالی در تلگرام باز کردن به اسم: «آن چه از استاد ابطحی یاد گرفتیم» و خوب قضیه این هست که کانال همیشه خالی می‌مونه، طنزی که یعنی هیچ کس چیزی از ابطحی یاد نگرفته. آخرین انتخاب زندگیتون باشه برداشتن درس باهاش.

4 0

Ulrich
نا شناس

دوستان من ورودی ۸۸ بودم. چند سالی هست فارغ التحصیل شدم و صورت حرفه ای کار مهندسی نرم افزار انجام میدم. دیدم که در مورد کیفیت تدریس ایشون در درس مهندسی نرم افزار بحث هست. متاسفانه حقیقت اینه که ایشون با اختلاف بدترین استاد دانشکده هستند. مهم ترین ویژگی ایشون هوش زیاد و توانایی بسیار بالای ارائه مطالب هست و همین ویژگی ها باعث شده که ایشون بتونه سالها دروس مهمی مثل مهندسی نرم افزار، ارائه مطلب و پروژه فناوری اطلاعات رو ارائه کنه وگرنه مطالبی که تدریس میکنند به شدت بی فایده است. برخلاف حرفی که یکی از دوستان زده مشکل اصلا از درس مهندسی نرم افزار نیست بلکه دقیقا از اساتید هست. زمان ما مهندسی نرم فقط توسط استاد ابطحی و استاد میریان ارائه میشد که هر دو این درس مهم رو بسیار بد تدریس میکنند. البته استاد ابطحی خیلی بدتر. این رو من به پشتوانه چند سال تجربه ام در انجام پروژه های مختلف در نقش مدیر پروژه، تحلیلگر جونیور و لید فنی میگم. به طور کلی درس برداشتن با ایشون توصیه نمیشه چون مطالب تدریسی ایشون نه پشتوانه تجربی قوی ای در حوزه انجام پروژه های نرم افزاری داره (متاسفانه مثل بیشتر اساتید گروه نرم افزار) و نه از نظر علمی به درد آینده پژوهشی شما میخوره. برای فهم این موضوع، کافی است مطالب تدریسی ایشون رو با استاد عزیز رامان رامسین مقایسه کنید که من با اینکه یک بار درسشون رو افتادم و دفعه دوم با ۱۱ پاس کردم واقعا دستشون رو با اشتها میبوسم که تک تک مطالبشون عمیقا مفید بود برای من و حتی سالها بعد از فارغ التحصیلی یاد نکات ایشون می افتادم در حین کار. از امتحان ها هم چیزی نگم بهتره. نمره گرفتن از ایشون چندان سخت نیست ولی قلق داره. سعی کنید خودتون رو خیلی فعال نشون بدید. اگر آدم کمالگرایی هستید احتمالا در امتحانهای ایشون با وقت کم و حجم زیاد به مشکل میخورید (حقیقت اینه که ایشون تا حد زیادی اینطور نمره میدن که برگه رو نگاه میکنن ولی نمره ها رو به صورت تقریبی با شناختشون از شما میدن که البته اگر اعتراض کنید توانایی این رو دارن که نمره ای که به شما دادن رو تا صدم و هزارم هم توجیه کنن و شما جوابی نداشته باشید. این هم از قدرت های ذاتی ایشون هست.)

2 0

Ulrich
نا شناس

بنده درس فناوری اطلاعات (به صورت اختیاری) با ایشون داشتم. رشته خودم نرم افزار بود. روش تدریس: ایشون تعداد «بسیار» زیادی اسلاید داشتند که با سرعت نور کلیک می کردند و هرکدوم رو به اختصار به صورت قصه ای خواب آور تعریف می کردند. چون اسلایدها بسیار زیاد بود و برای امتحان لازم بود، ازشون خواهش کردیم که اسلایدها رو برای مطالعه در اختیار ما هم قرار بدن که حداقل بجای تمرکز بر یادداشت برداری «فوق سریع» ، بتونیم مطالب رو بهتر متوجه بشیم. در پاسخ به درخواست ما فرمودند: خیر! اسلاید ها مال خودمه و نمیدم!!!‌ فقط می تونید سرکلاس یادداشت برداری کنید! گفتیم خب شما خیلی سریع اسلایدها رو رد میکنید، می گفتند: همون لحظه بگین تا رد نکنم! محتوا: همونطور که دوستان دیگری هم اشاره کردند، شاید بی ارزش ترین محتوا رو کلاس ایشون داشت در میان سایر دروسی که در کل دوران تحصیلم در شریف گذراندم. الان سالهاست که در حوزه نرم افزار کار و فعالیت می کنم و محتوای کلاس ایشون حتی ذره ای به درد بنده نخورده تا الان. امتحان:‌ کاملا حفظی! دقیقا مانند تاریخ و جغرافی دوران مدرسه! نحوه ی برخورد با دانشجو: خشک و با تبختر! سواد: به نظر بنده در حد نزدیک به صفر یه همکلاسی در کلاس ایشون داشتیم که پسر خیلی آرام و مؤدبی بود و از قضا جزو دوستان المپیادی بود و معدل خیلی بالایی داشت. یادمه یک بار توی سایت دانشکده دیدم مثل دیوونه ها میخواست موهای خودش رو بکنه... فقط هی تکرار میکرد: این واقعععا مشکل داره ، واقععععا مشکل داره! (نقل به مضمون کردم چون لفظ ایشون چندان مؤدبانه نبود که اینجا بتونم بنویسم) تنها دفعه ای بود که عصبانیت این دوستمون رو دیده بودم!

1 0

Ulrich
نا شناس

من در دوره کارشناسی دانشجوی ایشون در درس مبانی فناوری اطلاعات و ارائه مطالب علمی و فنی بودم. در دوران ارشد هم TA درس مبانی ایشون بودم. نظرات دوستان رو در مورد نحوه تدریس و نمره دهی ایشون قبول دارم. ولی یه نکته مثبت در مورد استاد ابطحی این هست که سعی می کنن در دانشکده کامپیوتر دانشگاه شریف، به دانشجوی رشته مهندسی فناوری اطلاعات، دیدی از رشته خودشون بدن که هیچ استاد دیگه ای در این دانشکده نمیده. در این دانشکده، دانشجوی مهندسی فناوری اطلاعات، یه بچه سر راهی هست که هر کس میرسه یه لقمه میذاره دهنش. من بعد از فارغ التحصیلی، خودم در دانشگاه های مختلف مشغول به تدریس شدم و سعی کردم به تبعیت از ایشون، دید مثبتی از رشته آی تی در ذهن دانشجویان این رشته به وجود بیارم

0 0

Ulrich
نا شناس

حاجی یه سوال! اصلا دانشگاه شریف مگه استادی داره که دکتر نباشه؟ من تازه فهمیدم ایشون ارشد دارن!!!! از این هم جالب تر اینکه حتی یک مقاله هم ندارن! عجیبه. چطور استاد شدن ایشون؟ صد در صد پارتی داشتن یا به جایی وصل هستن

2 0

Ulrich
نا شناس

ایشون تخصص اصلیشون فناوری اطلاعات هست که با مهندسی نرم افزار تفاوت داره و بدرد دانشجوهای آی تی میخوره بیشتر. نظرات منفی معمولا به این خاطره

0 0